Najbardziej relaksująca muzyka świata

Wszyscy zapewne wiemy, że nadmierny stres nie jest dobry dla naszego zdrowia. Nie służy nam dorosłym, tak samo jak nie służy naszym dzieciom. Dlatego warto zadbać o to by po dniu pełnym stresu trochę zrelaksować nasz układ nerwowy.
Naukowcy z Mindlab International donoszą, że jest taki utwór, który redukuje napięcie i stres aż o 65% i obniża nasze funkcje spoczynku aż o 35%. Terapie dźwiękiem to oczywiście żadna nowość. Od dawna są stosowane jako sposób na relaks i przywrócenie zdrowia. Rdzenne kultury od wieków wykorzystywały muzykę do poprawiania samopoczucia. Jednak teraz za sprawą badań dr Davida Lewisa-Hodgsona wiemy, której muzyki warto sobie posłuchać, kiedy potrzebujemy zresetować nasz układ nerwowy i obniżyć uczucie napięcia.

Weightless – to utwór, który został specjalnie skonstruowany przez Macroni Union we współpracy z terapeutami dźwięku. Specjalnie dobrane harmonie, rytmy i linie basu pomagają spowolnić tętno słuchacza, obniżyć ciśnienie krwi i obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, co sprawia, że człowiek robi się senny i rozluźniony. Utwór Weighltess można posłuchać tutaj


https://www.youtube.com/watch?v=2JNM-xPZXgI

Jeśli ktoś potrzebuje dłuższej wersji, przy której może zasnąć i słuchać cała noc to jest również dostępna 10-godzinna wersja.

73 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Mizofonia